ارسال شده توسط author-avatar

محکوم کردن حملۀ مسلحانه به نیروی هوایی

از ۲۱ بهمن ۱۳۵۷ درگیری مسلحانه بین نیروهای انقلابی و عوامل حکومت شاهنشاهی شدت گرفت. از جمله، افسران گارد شاهنشاهی برای سرکوب همافران به پایگاه نیروی هوایی فرح‌آباد حمله کردند که به درگیری مسلحانه دو طرف منجر شد. آیت‌الله طالقانی به این مناسبت پیامی صادر کرد و ضمن دعوت هر دو طرف به آرامش، خواهان مجازات مهاجمان به این پایگاه شد.

ارسال شده توسط author-avatar

درخواست پاسخگویی فرماندهان نیروی هوایی

آیت‌الله طالقانی شانزده بهمن ۱۳۵۷، یعنی پیش از واقعۀ دیدار همافران با امام خمینی، در خصوص ناپدید شدن برخی از همافران هشدار داد و خواهان پاسخگویی فرماندهان پایگاه‌های هوایی شد. او در این اطلاعیه نسبت به قطع درختان در جنگل‌های شمال هم هشدار داده است.

ارسال شده توسط author-avatar

اعلام حرمت شرعی هرگونه تجاوز به اراضی عمومی و مناطق جنگلی

آیت‌الله طالقانی در پیامی که در تاریخ پانزدهم بهمن ۱۳۵۷ منتشر شد، درباره قطع درختان جنگل‌های شمال، هدر رفتن خون‌های اهدا شده و ناپدید شدن جمعی از همافران، نکاتی را بیان کرد.

ارسال شده توسط author-avatar

پیام به ارتشیان با عنوان فرزندان عزیز ایران

آیت‌الله طالقانی در پیامی خطاب به ارتشیان که روز دهم بهمن ۵۷ منتشر شده است، ضمن استقبال از پیوستن بخش زیادی از نیروهای ارتشی به صفوف مردم انقلابی، در خصوص نیرنگ برخی فرماندهان وابسته به طاغوت هشدار می‌دهد. طالقانی در این پیام همچنین به عموم مردم هم هشدار می‌دهد که از انتقام‌های شخصی دوری کنند و اقدامات برخی فرماندهان ارتش را به پای همه نیروهای فداکار ارتش ثبت نکنند.